חדשות

הונחה אבן הפינה למרכז לרפואה גרעינית במרכז הרפואי שיבא

לצד מכשירי הדמיה אבחנתיים מתקדמים ומתחם גדול לטיפולים רדיואקטיביים, יהיה במרכז החדש מכשיר ציקלוטרון מתקדם שיאפשר פיתוח וייצור של חומרי אבחון חדשים

אבן הפינה למרכז לרפואה גרעינית במרכז הרפואי שיבא. צילום: דוברות בית החולים

אבן הפינה למרכז הישראלי לרפואה גרעינית מתקדמת ורדיו-רוקחות הונחה השבוע במרכז הרפואי שיבא, תל השומר.  המרכז צפוי להפוך את שיבא למרכז הרפואי מהמתקדמים בעולם בתחומי הרפואה הגרעינית, ההדמיה והרדיו-רוקחית והקמתו מתאפשרת הודות לתרומתו של איש העסקים והפילנתרופ רומן אברמוביץ'.

לצד מכשירי הדמיה אבחנתיים חדישים ומתחם גדול לטיפולים רדיואקטיביים, יהיה במרכז החדש גם מכשיר ציקלוטרון מתקדם שיאפשר פיתוח וייצור של חומרים לאבחון מדויק ומהיר יותר של מחלות הסרטן. בעזרת הציקלוטרון יוכלו ב"שיבא" לפתח ולייצר במעבדות מחקר חומרים חדשים שישמשו לאבחון מחלות נוספות כמחלות לב, מחלקות דלקתיות ואלצהיימר ותרופות חדשות אחרות.

ד"ר לירן דומצ'בסקי, מנהל המכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי שיבא, מסר: "השבוע הונחה אבן הפינה למרכז פורץ דרך ביכולות האבחנה והטיפול במטופלים עם כל סוגי המחלות. במרכז החדש יינתן טיפול מתקדם וטוב יותר, ונקדם ייצור ופיתוח חומרים חדשים שישפיעו על האופן שבו תיראה רפואת העתיד".

פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא", הוסיף: "הקמת המרכז החדש היא מהפכה בתחום האבחון והטיפול בסרטן ובמחלות נוספות, ובשורה של ממש לעולם הרפואה. היום עשינו צעד נוסף בהקמת עיר הבריאות של ישראל וביישום חזון המטופל במרכז של שיבא".

נושאים קשורים:  פרופ' יצחק קרייס,  ד"ר לירן דומצ'בסקי,  רפואה גרעינית,  בית החולים שיבא,  חדשות,  רומן אברמוביץ'
תגובות