חדשות

"זיו": ד"ר אולגה בלושיצקי מונתה למנהלת יחידת הקרינה במכון הרדיותרפיה החדש

המינוי הוכרז על רקע פתיחתו הקרובה של מכון הרדיותרפיה החדש בבית החולים בצפת; מנהל "זיו": "פתיחת המכון היא אירוע מכונן לתושבי הצפון"

המרכז הרפואי זיו בצפת. (צילום: "זיו")

ד"ר אולגה בלושיצקי מונתה למנהלת יחידת הקרינה במכון הרדיותרפיה החדש שייפתח בקרוב במרכז הרפואי "זיו"; כך הודיע אתמול (א') המרכז הרפואית בצפת. עוד נמסר, כי פרופ' ג'מאל זידאן, מנהל המערך האונקולוגי ב"זיו", ממשיך בגיוס כוח אדם מקצועי ומיומן למכון, ביניהם מומחים שיעלו לישראל מחו"ל.

ד"ר בלושיצקי היא רופאה מומחית בטיפולי קרינה לראש ולצוואר וקרינה פנימית (ברכיתרפיה). היא התמחתה בתחומים אלו במחלקה לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה במרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע.

פרופ' ג'מאל זידאן וד''ר אולגה בלושיצקי (צילום: "זיו")

פרופ' ג'מאל זידאן, מנהל המערך האונקולוגי ב"זיו", ממשיך בגיוס כוח אדם מקצועי ומיומן למכון, ביניהם מומחים שיעלו לישראל מחו"ל

עם כניסתה לתפקיד החדש, אמרה ד"ר בלושיצקי: "המטרה העליונה הניצבת לנגד עיני היא שיפור בחייהם של המטופלים תושבי הצפון ודאגה לכך שיקבלו את הטיפול החדשני והאיכותי ביותר הקיים כיום. אני גאה להיות חלק מיוזמה ותהליך שיעניקו לתושבי צפון הארץ שירות רפואי מתקדם שהם זקוקים וראויים לו וכל זאת מבלי שיאלצו להתנייד למרכז הארץ או למקומות רחוקים אחרים כדי לקבל את הטיפול הדרוש להם. תושבי הפריפריה זכאים לטיפול מקצועי ברמה גבוהה בדיוק כמו תושבי מרכז הארץ".

ד"ר בלושיצקי, אם לשלושה, עלתה לישראל בשנת 1999 מסיביר. "משמעות הציונות עבורי", אמרה, "היא העלייה לישראל, כמו גם עבודתי כרופאה בדרום הארץ וכעת בצפונה - ובהיותי חלק מפרויקט ההקמה של שירות מתקדם לקהילה".

בית החולים מסר שבמכון הרדיותרפיה החדש יהיה ציוד ומכשור מהמתקדמים מסוגם בעולם שיובא מארה"ב. בין השאר יכלול המכון מאיץ קווי וסורק CT סימולטור. ה-CT סימולטור מצויד במערכות לייזרים וקואורדינטות מכוילת בהתאמה לקואורדינטות של המאיץ הקווי. תכנית הטיפול הייעודית של החולה מועברת באמצעות מערכת הדמיה ממוחשבת למאיץ הקווי לביצוע ההקרנות - וכך מושג דיוק מרבי.

בטיפול הרדיותרפי נעשה שימוש בקרינה מייננת, בעלת אנרגיה גבוהה, החודרת לאזור ספציפי בגוף ומשמידה את התאים הממאירים. כ-60% מחולי הסרטן זקוקים להקרנות באחד משלבי הטיפול, בין אם כטיפול בלעדי, טיפול משלים לניתוח, או בשילוב עם תרופות.

שתי השיטות העיקריות בטיפול באמצעות רדיותרפיה הן הקרנה חיצונית (טלה-תרפיה) והקרנה המתבצעת מתוך הגוף (ברכיתרפיה) תוך שימוש במקור רדיואקטיבי (גרגרי יוד, מחטי אירידיום, צזיום ועוד). באופן הטיפול החדש בשיטת הטלה-תרפיה משתמשים כיום במאיצים קוויים, המייצרים קרינה באמצעות האצת אלקטרונים בתוך מסלול שבסופו מתרחשת התנגשות עוצמתית בין האלקטרונים למתכת כבדה. כתוצאה מכך, נפלטת קרינת רנטגן בעלת אנרגיה גבוהה וכושר חדירות רב, המאפשרים פגיעה בתאים הסרטניים.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי "זיו", ציין: "הטיפול הקרינתי הניתן בישראל הוא בין המובילים והמתקדמים בעולם. לקראת פתיחת מכון הרדיותרפיה, קלטנו ב'זיו' מומחים מובילים בתחום. פתיחת המכון היא ללא ספק אירוע מכונן למרכז הרפואי 'זיו' ולתושבי הצפון. נמשיך בגיוס רופאים מומחים מצטיינים כחלק מהמאמץ להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שניתן".

 

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "זיו",  ד"ר אולגה בלושיצקי,  מכון רדיותרפיה,  ד"ר סלמאן זרקא,  פרופ' ג'מאל זידאן
תגובות